Uchwyty na każdy mebel.

Uchwyty do Mebli

Uchwyty meblowe to chyba najbardziej zauważalne i ważne przedmioty wobec naszych szafek, Wprowadzają je w przyjemny widok dla oka jak i dotyku dla dłoni gdyż mamy sporo rodzai uchwytów.

Rodzaje uchwytów meblowych

Jednopunktowe są mocowane za pomocą jednej gałki w prostych kształtach co daje Nam pewność w uchwycie, a najczęściej montujemy je właśnie w komodach.

Dwupunktowe natomiast są już najbardziej popularną metodą montowania, idealnie sprawdzają się w kuchennych meblach jak i szafkach w naszej sypialni, Mogą mieć nawet rozstaw który dochodzi do niemal metra rozstawu, a Sam fakt że można je łączyć z różnymi materiałami takimi jak aluminium oraz szkło dają Nam możliwość dobrania uchwytów dla najwybredniejszego gustu.

Wpuszczone uchwyty mogą być trudniejsze w montowaniu ze względu na idealne dobranie wobec dziury w którą wpuścimy uchwyt, stylowo wyglądają bardzo korzystnie dla naszego oka i również będą się dobrze prezentować w głównej Szafie z ciuchami.

Ostatnim rodzajem są krawędziowe uchwyty które są dosyć unikalne, może z tego względu że nie są mocowane od przodu frontu.
Rozróżniamy je na dwa sposoby.
Krawędziowe przykręcane są po nałożeniu od tyłu frontu. Potrafią Zakryć część użytkową wystającą poza płytę oferując powierzchnie do chwytu.
Drugim sposobem są krawędziowe nabijane, a te gwarantują Nam same w Sobie wypustkę pozwalającą na montaż ich w wcześniej przygotowanym wyżłobieniu na górnej stronie frontu.

Meble – montaż uchwytów nie taki straszny

Akurat sam montaż może być czymś przyjemniejszym niż samo chodzenie po sklepie i szukanie odpowiednich uchwytów. Jedyne czego będziemy potrzebować to standardowo śrubokręt, wkrętarka, poziomica, ołówek, kawałek deski jak i szablon do nawierceń pod uchwyty.
Początkowo musimy ustalić miejsce w których chcemy zamontować uchwyty, a tutaj na ratunek przychodzą poziomica i szablon tak by wszystko było idealnie równe bo przecież od tego zależy to jak będzie wyglądać nie tylko Sam uchwyt, ale też mebel.
Kiedy zaznaczymy ołówkiem miejsca w których będzie uchwyt, należy wywiercić tam otwory i to właściwie tyle z cięższej pracy, ostatnim etapem jest już montaż Samych uchwytów mocno je przykręcając.