Dlaczego warto odwiedzić ogród zoologiczny we Wrocławiu?

Jeżeli mamy zamiar wybrać się w przyszłości do Wrocławia warto już wcześniej zapoznać się z atrakcjami, z jakich możemy skorzystać. Istnieją bowiem punkty w tym mieście, który każdy turysta obowiązkowo powinien zobaczyć. Jednym z nich jest odwiedzenie ogrodu zoologicznego, które znajduje się w odległości niecałych 4 kilometrów od dworca głównego.

Dlaczego warto odwiedzić ogród zoologiczny we Wrocławiu?

Miejsce to nie jest jedynie okazją do zobaczenia różnych gatunków zwierząt na żywo, ale również atrakcją historyczną. Wrocław słynie bowiem z najstarszego zoo w Polsce. Mieszka w nim aż 12 tysięcy zwierząt, którze reprezentują różne regiony świata. Struktura zoo została sprytnie podzielona na pawilony tematyczne, dzięki którym dokładnie możemy zaznajomić się z tym, z jakiego obszaru naturalnie dany gatunek pochodzi. Jest ich aż 12, a największą popularnością niezmiennie cieszy się Afrykarium, w którym możemy zapoznać się z ekosystemami wodnymi Czarnego Lądu. Na jego obszarze znajduje się aż 19 basenów, w których możemy podziwiać między innymi rafę koralową, ryby słodkowodne czy rekiny. Szczególnym uznaniem cieszy się przezroczysty tunel podwodny, który jest częścią trasy Afrykarium. Dzięki niemu możemy poczuć się jakbyśmy byli częścią otaczającego nas wodnego świata. Jeżeli jednak jesteśmy zainteresowani bardziej zwierzętami na lądzie do zwiedzenia pozostaje nam na przykład małpiarnia, ptaszarnia lub słoniarnia. Przed wizytą warto zaznajomić się z dodatkowymi atrakcjami, które oferuje ogród zoologiczny. Na swojej stronie ma on bowiem na przykład harmonogram pokazowych karmień danych zwierząt, co stanowi istne show zwłaszcza dla młodszych uczestników wycieczek.