Przepis na zupę krem z cukinii.

Doskonałym rozwiązaniem, gdy nie mamy pomysłu na obiad, są wszelkiego rodzaju zupy. W ostatnich latach wśród fascynatów kulinariów ogromną popularnością cieszą się zupy krem. Nie są trudne w przygotowaniu, a udana kompozycja smaków to gwarancja smacznego posiłku.

Przepisy kulinarne w okresie letnim zdominowane są przez warzywa sezonowe. Ich absolutną królową jest cukinia, w niektórych regionach Polski nazywana kabaczkiem . Jest doskonałą bazą do zupy krem. Jej delikatny smak pozwala na odrobinę fantazji w kwestii przyprawienia i otwiera okazje dla stworzenia idealnego dania. Jest także niezwykle wartościowym produktem. Oprócz niewątpliwych doznań smakowych, dostarcza nam takich wartości odżywczych jak: potas, żelazo i magnez oraz witaminę C, witaminę K, witaminę PP i witaminę B1, beta karoten. Dodatkowo wspiera ogólny stan układu pokarmowego i jest lekkostrawna, dzięki czemu można ją podawać nawet małym dzieciom. Mamy nadzieję, że to krótkie przedstawienie korzyści pochodzących ze spożycia cukinii zachęci Państwa do wypróbowania naszego przepisu.

Składniki
-1 średnia lub dwie małe cukinie.
-1 ząbek czosnku lub łyżeczka granulowanego.
-malutka cebula.
-bulion warzywny.
-2 łyżki mascarpone.
-łyżka sera pleśniowego brie.
-łyżka oliwy z oliwek.
-odrobina bazylii.
-pieprz i sól do przyprawienia.

Przygotowanie
1.Obrane czosnek i cebulę należy drobno skroić.
2. W garnuszku rozgrzać oliwę z oliwek.
3. Wrzucić do niej czosnek i gotować pod przykryciem na małym ogniu przez 2 minuty.
4. Cukinię pozbawić skórki i pokroić w stosunkowo drobną kostkę.
5. Skrojoną cukinię dodać do garnka z oliwą i czosnkiem i podsmażać do momentu aż składniki delikatnie się zarumienią.
6. Składniki zalać bulionem do wysokości, która zakryje warzywa.
7. Całość gotować na małym ogniu przez około 20 minut. Pod koniec gotowania wrzucić sery.
8. Po wystudzeniu zmiksować całość na jednolity krem.

I gotowe! Zupa najlepiej komponuje się z grzankami lub pełnoziarnistym pieczywem. Jest to prosta jednakże zachęcająca odmiana dla klasycznego polskiego obiadu. Jesteśmy przekonani, że zasmakuje nawet największemu sceptykowi warzyw. Smacznego!