Szkoła szachowa dla dzieci – jaką wybrać?

Szachy – gra, w której każdy zostaje mistrzem

Szachy są grą, która uczy myślenia i wewnętrznej dyscypliny. To gra w pewnym sensie terapeutyczna, dająca dużo siły. To także doskonały pomysł na spędzenie czasu z rodziną. Szachy stanowią znakomity kontrast (a może nawet ratunek!) dla urządzeń mobilnych, telewizji, czy gier komputerowych.

Surfowanie w telefonie, na komputerze, czy tablecie sprawia, że współczesne dzieci muszę mierzyć się z zagrożeniem, iż ciężko im będzie radzić sobie w życiu społecznym, a także w codziennych, życiowych sytuacjach. Alternatywą dla nich są właśnie szachy, które uczą podejmować właściwe (i przemyślane!) decyzje, liczyć się z ich konsekwencjami, podążać za logiką, być cierpliwym i skoncentrowanym.

Korzyści nauki gry w szachy

Nauka gry w szachy niesie ze sobą wiele korzyści. Rozwija w dziecku między innymi zdolności matematyczne i logiczne, umiejętność analizowania wszystkich ruchów i decyzji, a także wyciągania z nich wniosków. To gra, która kształtuje osobowość, narzuca dyscyplinę i wymaga odpowiedzialności za własne czyny – nikt nie może zrzucić winy na kierunek wiatru (jak na przykład w badmintonie), czy inne niesprzyjające warunki.

Wybierz taką szkołę szachową, która będzie sprzyjać potrzebom i oczekiwaniom Twojego dziecka. Szachy to nie tylko figury i drewniana szachownica z czarno-białymi polami. To przede wszystkim atmosfera i nauczyciele, którzy ją tworzą. W szkole szachowej, którą pokocha Twoje dziecko nauczać powinni pasjonaci, którzy nie tylko nauczą malucha szachowych ruchów, ale także zarażą go pasją i miłością do tej królewskiej gry.

Najlepsza szkoła szachowa

Szachy nie znają ograniczeń wiekowych, dlatego już teraz zapisz swojego malucha na zajęcia Chess for Kids. To szkoła szachowa, która od 2013 roku kształci najlepszych szachistów, dzięki pełnej pasji do gry kadrze profesjonalistów. Szachy nauczą Twoje dziecko analitycznego myślenia, sam zauważysz, jak szybko Twój maluch staje się dojrzałym człowiekiem.