Czy hotel to dobre miejsce na organizację szkolenia?

Organizując konferencję, event czy szkolenia dla pracowników trzeba sprostać wielu wyzwaniom. Należy zadbać o odpowiednie miejsce, kadrę czy też usługi dodatkowe jak catering lub miejsce noclegowe. To ostatnie będzie konieczne w przypadku, gdy wydarzenie trwa dwa dni lub też gdy kończy się w późnych godzinach wieczornych, a zorganizowane zostało w miejscu o utrudnionym dostępie komunikacyjnym. Nie można przecież zakładać, że wszyscy goście czy uczestnicy szkolenia przyjadą na miejsce własnym środkiem transportu. Jeżeli chodzi o wybór miejsca na organizację szkolenia, to pojawia się pytanie o to, czy pensjonat lub obiekt hotelowy to dobry pomysł?

Jak wybrać idealne miejsce na organizację szkolenia?

Kilka spraw należy dokładnie przemyśleć, zastanawiają się nad wyborem optymalnego miejsca. Istotne będą między innymi takie czynniki jak lokalizacja obiektu, w którym ma się odbyć szkolenie, jego cena, a także znajdujące się na miejscu zaplecze technologiczne. Warunki, w jakich przeprowadzane są szkolenia, powinny być maksymalnie komfortowe, tak by ich uczestnicy mogli się skupić wyłącznie na pozyskiwaniu wiedzy, a nie na tym, że w pomieszczeniu jest ciasno czy też bardzo gorąco ze względu na to, że akurat w dniu organizacji szkolenia popsuła się klimatyzacja. Lokalizacja obiektu szkoleniowego również ma znaczenie. Jeżeli na miejsce da się wygodnie dojechać komunikacją zbiorową, to większe prawdopodobieństwo tego, że takie szkolenia będą cieszyć się większym zainteresowaniem niż w przypadku, gdyby jedyną opcją dotarcia na miejsce był własny samochód. Trzecia ważna sprawa, to zaplecze technologiczne. Warto wcześniej sprawdzić, czy dany obiekt wyposażony jest przykładowo w rzutnik lub projektor multimedialny oraz, czy na miejscu jest mikrofon. Znacznie ułatwia to prowadzenie szkoleń, zwłaszcza tych, które przeznaczone są dla bardzo dużej liczby słuchaczy.

Czy obiekt hotelowy to dobre miejsce do organizacji szkolenia?

Organizując szkolenie i rozważając to jaki obiekt wybrać, aby wszyscy byli zadowoleni, warto rozważyć opcję wynajmu sali w hotelu. Niemal każdy większy hotel posiada salę konferencyjną przystosowaną do tego, aby można było zorganizować szkolenia. Oprócz dobrego zaplecza technicznego warto wspomnieć i o innych plusach. Hotelowa restauracja może zapewnić smaczny katering, a uczestnicy szkolenia, którzy nie będą chcieli bezpośrednio po zakończeniu programu wracać do domu, będą mieli możliwość wynajęcia noclegu na miejscu. Rozwiązanie takie wydaje się być wręcz idealne.