Dlaczego warto studiować w Krakowie? 

Majestatyczny i tajemniczy Kraków – miasto, które przyciąga rokrocznie dziesiątki tysięcy turystów z całego świata, staje się najpopularniejszym celem przyszłych studentów. I nie chodzi tylko o poziom edukacji, który w stolicy Małopolski jest naprawdę wysoki, ale o magiczną atmosferę, którą tworzą ludzie. Dlaczego warto studiować w Krakowie?

Bogata oferta uczelni

Czy jest wśród żaków osoba, która nie marzy o tym, by znaleźć się w gronie braci studenckiej najbardziej prestiżowej uczelni w Polsce? Uniwersytet Jagielloński znany jest na całym świecie głównie z tego, że wciąż okupuje polskie rankingi najlepszych uczelni w kraju. Uczelnia o długiej tradycji szczyci się doskonałą kadrą pedagogiczną, która nieustannie zdobywa stopnie i tytuły naukowe.

W Krakowie znajduje się mnóstwo uczelni reprezentujących równie wysoki poziom nauczania. Na liście uczelni oferujących studia w Krakowie figurują zarówno uczelnie państwowe, jak i prywatne, a każda z nich z sukcesem przyciąga przyszłych studentów nowoczesnym planem nauczania.

Sprawna komunikacja

Sami mieszkańcy mówią, że w mieście wszędzie jest blisko, przez co ma się wrażenie przebywania w ścisłym centrum. Trudno się z tym nie zgodzić, zważywszy na fakt, że Kraków jest doskonale skomunikowany. Dotarcie z jednego punktu do drugiego nie sprawia żadnych problemów, głównie dzięki komunikacji miejskiej w formie tramwajów i autobusów, które sprawnie transportują pasażerów nawet z najodleglejszych punktów na mapie miasta.

Oferty pracy dla studentów

Ciężko znaleźć drugą metropolię z tak imponującą liczbą restauracji, klubów i kawiarni i tak rozległą ofertą kulturalną. Kina, muzea i teatry są nieustannie oblegane, co generuje zapotrzebowanie na ludzi do pracy. Studia w Krakowie to nie tylko nauka, ale i setki możliwości na podreperowanie swojego budżetu. Właściciele obiektów gastronomicznych czy kulturowych, podobnie jak wszyscy mieszkańcy Krakowa, są życzliwi i ze zrozumieniem podchodzą do kwestii łączenia nauki z pracą. Żacy mogą zatem liczyć na elastyczny grafik, który swobodnie można połączyć z harmonogramem uczelni i nauką.

Bez opcji na nudę

W grodzie Kraka życie tętni przez całą dobę. Nie brakuje rozrywek, zarówno w tej klasycznej, jak i wytrawnej formie, stąd też naprawdę ciężko w tym mieście o nudę. Krakowski plan imprez wpływa na niepowtarzalny klimat miasta, pozwalając czerpać z niego pełnymi garściami. Na mieszkańców i przyjezdnych czekają koncerty, imprezy, spotkania z gwiazdami sceny, ekranu i literatury, wystawy oraz obszerna baza miejsc, w których można zaznać rozrywki z rodziną i przyjaciółmi.

Studia pod Wawelem

Studia w Krakowie każdego roku rozpoczyna ponad 100 tysięcy studentów. Liczba kandydatów na najpopularniejsze kierunki kilkunastokrotnie przewyższa realne możliwości uczelni. To, co przyciąga najbardziej, to perspektywa pracy i wysokich zarobków oraz niski procent bezrobocia. Tłumnie przybywający studenci to niebywała okazja do nawiązania nowych znajomości, obycia w wielkim mieście i wreszcie doskonała szansa na wzbogacanie życiowego doświadczenia z dala od rodzinnego domu.