Topinambur – właściwości, przepisy

Topinambur, roślina, która jest odpowiedzialna za obniżenie poziomu cukru we krwi. Dodatkowo obniża cholesterol oraz reguluje ciśnienie. Bogaty w inulinę oraz potas. Topinambur reguluje pracę naszego układu pokarmowego. Topinambur oczyszcza organizm. To świetna roślina na odchudzanie. Polecany osobom z nadwagą. Bulwy topinamburu zawierają błonnik. Daje on uczucie sytości. Wspomaga on pracę układu nerwowego. Bogaty w magnez i witaminy z grupy B. Topinambur możemy kupić w delikatesach, sklepach ekologicznych oraz na straganach. Za kilogram tej rośliny zapłacimy od 8 do nawet 20 zł. Topinambur jest soczysty i słodki. Posiada delikatny smak, przypominający orzechy. Możemy go gotować, piec, smażyć. Warto go także spożywać na surowo. Topinambur możemy marynować. Używa go się także do przygotowywania dań głównych czy zup. Chociaż nie jest on popularnym warzywem, warto go włączyć do naszej diety na stałe. Chroni on nasze drogi moczowe, wspomaga leczenie zaparć. W 100 g tego warzywa znajdziemy 70 kcal. Już niewielka porcja tego warzywa zawiera 3 mg żelaza. Dostarcza on spore ilości witaminy B1.

Właściwości topinamburu – reklama tego warzywa nie jest potrzebna!

Warzywo to pochodzi z Ameryki Południowej. Wyglądem przypomina imbir. Często nazywa go się warzywem leczniczym. Nazywany słonecznikiem bulwiastym. Dodatkowo posiada węglowodany, kwasy organiczne oraz krzemionki. Przywraca równowagę kwasowo-zasadową. Posiada on niski indeks glikemiczny. Wspomaga leczenie chorób płuc oraz napady kaszlu. Wspiera układ kostno-stawowy. Porównuje się go do ziemniaka. Doskonale się sprawdzi jako zamiennik imbiru. Możemy go kroić do herbaty, piec z ziołami. Warto go dodawać do musów zimowych. Jadalną częścią topinamburu są bulwy. Możemy je przechowywać maksymalnie przez 14 dni. Topinambur jest niskokaloryczny. Pomocne warzywo w leczeniu cukrzycy. Wykazuje działanie bakteriobójcze. Zalecany przy przeziębieniach oraz infekcjach wirusowych. Zawiera makro i mikroelementy. Doskonale stymuluje układ immunologiczny. To cenne źródło kwasu salicylowego. Topinambur łagodzi objawy przeziębień i grypy. Topinambur możemy cienko obrać. Możemy z niego przygotować puree. Wystarczy go gotować w osolonej wodzie przez 20 minut. Następnie po odcedzeniu należy go ugnieść i dodać do niego śmietanę oraz masło. Wystarczy szczypta gałki muszkatołowej oraz pieprzu. Topinambur warto piec z dodatkiem ziół. Grubo pokrojone plastry możemy doprawić rozmarynek, tymiankiem oraz czarnuszką. Warzywo należy skropić oliwą. Należy piec w temperaturze 180 stopni przez 30 minut.

Przepisy z topinamburem

Warto z niego przyrządzić placki. Łatwe w przygotowaniu, doskonały zamiennik placków ziemniaczanych. Topinambur należy zetrzeć na tarce, dodać mąkę, mleko i jajko. Przyprawy takie jak sól, pieprz, papryka słodka i papryka ostra. Placki należy smażyć na rozgrzanym oleju. Z tego warzywa możemy także przygotować zupę czy sałatkę. Topinambur to świetny składnik zupy jarzynowej. Możemy na jego bazie przygotować wegański krem. Topinambur jest nie tylko zdrowy, ale także smaczny.