Wiedza tajemna?

Korepetycje – i to bez znaczenie, jakiego przedmiotu to dotyczy – rządzą się swoimi prawami. Wiadomo, że jeśli uczeń potrzebuje dodatkowych godzin nauki, to znaczy, że jest jakiś problem. Zadanie dobrego nauczyciela polega na tym, by ten problem zdiagnozować i znaleźć receptę.

Królowa nauk – kursy i korepetycje

Dość często pedagodzy są namawiani do zrobienia z korepetycji także sposobu na biznes. Wszak nie są do tego potrzebne duże nakłady finansowe. Często może się opierać taka działalność na już posiadanych podręcznikach, czy skryptach. Okazuje się, że gdy sięgniemy do ogłoszeń dotyczących nauki pozaszkolnej (także akademickiej), to głównie pojawia się język angielski i matematyka. Czyli – jeśli naszym wyborem jest królowa nauk – mamy już spozycjonowane potrzeby rynku. Pozostaje tylko decyzja, w jakiej formie chcemy prowadzić naukę – stacjonarnie, czy online. Czas pandemii preferuje to drugie rozwiązanie. A to się wiążę z odpowiednimi narzędziami, które będą nam potrzebne do takiej działalności.

Pasja

Warto też zaczerpnąć wiedzy, co potencjalna konkurencja ma w naszej okolicy do zaoferowania. Interesują nas korepetycje z matematyki Lublin. I cóż znajdujemy. Nie dla leniuchów. Dla pracowitych gwarancja sukcesu. Profesjonalne i skuteczne przygotowanie do matury rozszerzonej z matematyki. Doświadczony nauczyciel i wieloletni egzaminator. Dalej: Pomagam w odrabianiu prac domowych, opanowaniu bieżącego materiału, nadrabianiu zaległości. Tłumaczę w sposób jasny i zrozumiały. Możesz być pewny, że ze mną skutecznie opanujesz potrzebny materiał. Albo: Pasjonat nauczania matematyki i psychologii dydaktyki. Uzależniony od pomagania i wyciągania uczniów z sytuacji matematycznie beznadziejnych. Czy też: Każdy zakres i poziom. Egzaminy, klasówki, olimpiady, konkursy, kolokwia. Szkoła podstawowa, gimnazjum, liceum. Przygotowanie do matury – podstawowa i rozszerzona.

Nie jest to żadna wiedza tajemna. Jeśli miało się kontakt z uczniami, to nie będzie kłopotu z nadrabianiem zaległości, czy przygotowaniem do egzaminów. Potrzebna jest tylko wiedza, doświadczenie, cierpliwość i konsekwencja. A jeśli jeszcze będzie i skuteczność, to i biznes może się na dobre rozkręcić.