Po co są odbijacze?

W dzisiejszych czasach wiele osób decyduje się na spędzanie wolnego czasu na żeglarstwie. W tym celu zainwestowali w rodzinę, której szukała łódź marzeń. Jednak przed zakupem każdy kto nigdy nie miał styczności z łodzią powinien poszukać informacji o żaglówkach na różnych forach, które można znaleźć w Internecie lub zapytać osoby, które już kupiły łódź. Oczywiście taka osoba wie i prawdopodobnie doradzi amatorom, że musi zaopatrzyć się w różnego rodzaju akcesoria, aby zapewnić im bezpieczeństwo podczas pływania. Mowa tu głównie o kamizelkach ratunkowych, bojach czy błotnikach. Dzięki temu będziemy mogli uniknąć tragedii i problemów. Chodzi o nasze życie i zdrowie. Celem tego artykułu jest przestawienie czym są odbijacze.

Do czego potrzebujemy odbijaczy?

Jak wspomniano wcześniej, odbojnice jachtu są ważnym wyposażeniem. Jaką to rolę odgrywa? Jego głównym zadaniem jest ochrona dziobu i burt statku przed kontaktem z pomostem. Z jakich materiałów są wykonane? Oczywiście możemy rozróżnić błotniki plastikowe od błotników ze stali nierdzewnej. Jednak głównym materiałem, z którego są wykonane, jest poliuretan, który ma niezwykle wysoką odporność na rozdarcie. Pełen powietrza może dobrze wykonywać to zadanie. Możemy wyróżnić kilka typów tej części:

  • rufowy,
  • dziobowy,
  • narożny pomostowy,

Podsumowując powyższy artykuł warto wspomnieć, że odbijacz jest bardzo potrzebny na łodzi. Dzięki temu jesteśmy w stanie uniknąć kolizji i wypadków na wodzie. A to bardzo ważne. Bezpieczeństwo na wodzie musi być zachowane. Szczególnie jeśli jesteśmy sami na łodzi i nie mamy kontaktu z nikim. Warto podpytać znajomego lub profesjonalnej osoby jaki odbijacz jest najlepszy dla łodzi o wadze jaką posiadamy. Bo kto się zna lepiej jak nie specjaliści w tym temacie? Jeśli ktoś kupił odbijacze i nie wie co dalej zrobić powinien poszukać informacji w internecie. Ważne jest ich przymocowanie. Trzeba je mocować przede wszystkim do relingów i zacząć od miejsca gdzie jest najszerzej. Później musimy zmienić kierunek na rufę i dziób.