Wynajem sali na imprezę firmową – jakie wyposażenie jest konieczne?

Organizacja imprezy integracyjnej ma na celu nie tylko podziękowanie pracownikom za ich ciężką pracę, ale przede wszystkim stworzenie atmosfery współpracy, budowanie relacji między zespołami oraz promowanie pozytywnej kultury organizacyjnej.

Wynajmowanie sali na imprezę firmową to kluczowy element sukcesu każdego spotkania korporacyjnego, zwłaszcza jeśli chodzi o imprezy integracyjne. Takie wydarzenia pozwalają pracownikom na chwilę relaksu, odstresowanie się, a jednocześnie poznanie się w mniej formalnej atmosferze. Aby jednak wszystko przebiegło pomyślnie, ważne jest nie tylko dobre towarzystwo, ale również odpowiednio dobrana i przygotowana przestrzeń. Oto lista podstawowych elementów wyposażenia, które warto uwzględnić:

Infrastruktura podstawowa:

 • Oświetlenie dostosowane do charakteru imprezy (np. jasne dla prezentacji, przytłumione dla kolacji).

 • Wentylacja oraz klimatyzacja.

 • Dostęp do toalet.

 • W miarę potrzeby – garderoba.

Wyposażenie techniczne:

 • System nagłośnieniowy z mikrofonami (bezprzewodowymi i/lub na statywie).

 • Projektor i ekran do prezentacji.

 • Odtwarzacz multimedialny.

 • W zależności od potrzeb, dodatkowe sprzęty takie jak mikser dźwiękowy, oświetlenie sceniczne czy sprzęt DJ.

Meble:

 • Stoły i krzesła (jeśli przewidziana jest kolacja lub sesja robocza).

 • Podest dla prelegentów lub scenę dla występów.

 • Stoliki kawowe i kanapy, jeśli przewidziana jest bardziej nieformalna część imprezy.

 • Kącik kateringowy:

Wyposażenie w postaci stołów, sztućców, naczyń i kubków.

 • Urządzenia do przygotowywania kawy i herbaty.

 • Chłodziarki dla napojów.

 • W zależności od potrzeb: bufet z jedzeniem czy bar z napojami.

Dekoracje i branding:

 • Elementy dekoracyjne dostosowane do charakteru imprezy i firmy.

 • Banery, roll-upy czy plakaty z logo firmy.

 • Kwiaty, świece, tkaniny i inne dekoracje dodające uroku miejscu.

Zabezpieczenia:

 • Pierwsza pomoc i apteczka.

 • Wyjścia ewakuacyjne.

 • Ewentualnie ochrona, jeśli jest to konieczne.

Rozrywka i dodatkowe atrakcje:

 • Jeśli to odpowiednie dla charakteru imprezy, można pomyśleć o wynajęciu DJ-a, zespołu, artystów czy animatorów.

 • Gry i aktywacje dla uczestników.

Internet i łączność:

 • Dostęp do szybkiego Wi-Fi dla uczestników.

 • W zależności od potrzeb, sprzęt do telekonferencji.

Pozostałe:

 • Tablice, flipcharty, markery i inne narzędzia do pracy.

 • Miejsce na materiały promocyjne i gadżety dla uczestników.

Przy wyborze odpowiedniej sali na imprezę firmową wiele czynników wpływa na ostateczną decyzję. Lokalizacja jest jednym z kluczowych aspektów. Idealnie, gdyby sala była położona w miejscu łatwo dostępnym dla wszystkich uczestników, w pobliżu głównych dróg komunikacyjnych czy przystanków komunikacji publicznej. Dla firm z wielu lokalizacji warto zastanowić się nad miejscem centralnym, które będzie dogodne dla pracowników z różnych oddziałów. Następnie, dostępność miejsc parkingowych stanowi istotną kwestię, zwłaszcza dla uczestników dojeżdżających własnymi samochodami. Brak odpowiedniej ilości miejsc parkingowych może znacząco utrudnić przybycie na imprezę. Dodatkowo, warto zwrócić uwagę na udogodnienia, które mogą wzbogacić wydarzenie i uczynić je bardziej atrakcyjnym. Możliwość korzystania z tarasu czy ogrodu może dodać imprezie nieco luzu, stworzyć przestrzeń do nieformalnych rozmów w przyjemnej atmosferze czy nawet zorganizować dodatkowe atrakcje na świeżym powietrzu. Wszystkie te elementy razem tworzą idealne warunki do udanej imprezy integracyjnej.