Choinka, sztuczna, cięta czy w doniczce?

Choinka jest symbolem świąt Bożego Narodzenia. W naszej kulturze ubieranie jej co roku na święta to symbolika: światła, nadziei i życia. Nikt nie wyobraża sobie dzisiaj aby zabrakło choinki na święta. Zatem jaką wybrać? Choinka, sztuczna, cięta czy w doniczce? Sprawdźmy jakie drzewko będzie dla nas najlepsze.

Choinka sztuczna.

Choinka sztuczna jest coraz bardziej popularna. Dobrze wykonane sztuczne drzewko jest tak samo piękne jak żywe. Jego zaletą jest możliwość wielokrotnego wykorzystania. Drzewko sztuczne dzięki temu jest bardziej ekologiczne a raz poniesiony wydatek wystarczy na kilka lat.

Choinka cięta.

Choinka cięta od lat symbolizuje święta Bożego Narodzenia. Z jej zakupem i ubieraniem wiążę się cały świąteczny rytuał. Często całymi rodzinami wybieramy się po żywe wycięte drzewko, aby wspólnie dokonać wyboru tego najpiękniejszego. Choinka cięta buduje świąteczny nastrój, możemy wybrać jej dowolną wysokość oraz kształt. Jej zapach będzie nam towarzyszył podczas wigilijnej kolacji i długo po niej przypominając o pięknie świąt Bożego Narodzenia. Choinka cięta ma też wady. Raz wycięta, przetrwa z nami około miesiąca. Jej igiełki są bardzo kujące, a po pewnym czasie jak już drzewko zacznie usychać, intensywnie się obsypuje. Drzewko cięte jest najmniej ekologiczne, gdyż jest jednorazowe.

Choinka w doniczce.

Choinka w doniczce posiada wszystkie zalety drzewka ciętego. Zapach, różnorodność form i rozmiarów. Regularnie podlewane przetrwa w domu cały okres świąt. Przy odrobinie szczęścia będziemy mogli wkopać je w ogródku pod dom em lub wywieźć na działkę. Choinka w doniczce zapewni nam wspaniałą atmosferę świąt, jest ekologiczna, gdyż po przesadzeniu w ziemie kontynuuje swoje życie i cieszy oczy przez kolejnej lata przypominając nam o świętach.

Warto przemyśleć jaki rodzaj drzewka wybrać. Choinka cięta jest tradycyjna ale jednorazowa. Choinki sztuczne i w doniczce również spełniają swoją rolę. Pięknie buduje atmosferę świąt, a do tego pozostają na dłużej przez co pomagają nam i naszej planecie na bardziej ekologiczne życie.