Poszukiwanie dekarza czas zacząć!

Budowa dachu jest jednym z najważniejszych elementów podczas stawiania nowego budynku. To właśnie on chroni wnętrze domu przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Aby jednak bez zarzutu spełniał swoją funkcję i służył nam latami należy zadbać o to, aby był on wykonany porządnie. Właśnie z tego względu należy poświęcić szczególną uwagę na wybranie specjalistów, którzy podejmą się tego zadania. Warto przed tym wiedzieć czym się kierować przy ich wyborze, aby później nie żałować.

Komu zlecić budowę dachu?

Aby mieć pewność, że zadanie zostanie wykonane poprawnie powinniśmy zatrudnić do tego celu osoby, które zajmują się tym na co dzień. Powinniśmy więc poszukać fachowca, który ma już bardzo duże doświadczenie w tym zakresie. Odpowiedni dekarz daje nam gwarancję, że dach zamontowany zostanie poprawnie dzięki czemu nie będziemy mieć problemów w przyszłości. Wybór odpowiedniej osoby jest niezwykle istotny, ponieważ nieprawidłowe zamontowanie dachu zawsze niesie za sobą negatywne konsekwencje. Nie należy więc oszczędzać przy jego wyborze bo może się okazać, że pozornie tania usługa pociągnie ogromne koszty ze względu na konieczność poprawek lub nawet wymiany całego pokrycia dachowego od nowa. Przez to może zaistnieć również konieczność poszukiwania innej osoby do wykonania tego zadania. Poza tym należy zwrócić uwagę na to czy osoby, z którymi chcemy rozpocząć współpracę mają legalną firmę. Powinniśmy korzystać jedynie z takich, ponieważ dzięki temu możemy podpisać umowę oraz mamy gwarancję na dach. Jest to zabezpieczenie na wypadek gdyby nie został on wykonany poprawnie. Warto również wziąć pod uwagę jedynie większe firmy dzięki czemu mamy pewność, że zatrudniają oni odpowiednich specjalistów. W ich składzie powinien być zarówno cieśla jak i dekarz oraz blacharz. Warto również dowiedzieć się w jakich pokryciach specjalizuje się dana ekipa.

Czym się kierować w wyborze ekipy?

Najlepszą metodą na znalezienie porządnej ekipy jest popytanie wśród znajomych. Może okazać się, że ktoś z nich wybierał już dekarzy i dzięki temu możemy osobiście zobaczyć ich dom z ukończonym dachem oraz poznać opinie na temat ich pracy. Jest to szczególnie dobre rozwiązanie ze względu na fakt, że dzięki temu możemy dopytać się o szczegóły dotyczące przebiegu współpracy, na przykład czy w jej trakcie zaistniały jakieś problemy lub czy nie było opóźnień w wykonaniu dachu. Jeżeli jednak nie posiadamy takich osób w swoim otoczeniu warto poszukać odpowiedniej ekipy na własną rękę w internecie. Oczywiście w tym wypadku również powinniśmy poszukać opinii dotyczących ich pracy. Poza tym, warto zapoznać się wcześniej z portfolio danej firmy, aby ocenić ich doświadczenie. Należy również dowiedzieć się jakie zaplecze techniczne posiada oraz jaką daje gwarancję na wykonany dach. Najczęściej obowiązuje ona przez okres 3 lat, ale często możemy spotkać się również z jej dłuższym okresem. Przed wyborem konkretnej ekipy warto poprosić o ich wycenę naszego projektu dachu. Nie jest to w żaden sposób zobowiązujące, a pozwoli nam porównać oferty kilku ekip.