Na co zwrócić uwagę przy wyborze fryzjera?

Każde włosy wymagają odpowiedniej pielęgnacji, którą nie zawsze jesteśmy w stanie wykonać samodzielnie. Zwłaszcza jeżeli w grę wchodzi również ich odpowiednie przycięcie lub farbowanie. W takim wypadku najczęściej korzystamy z usług fryzjerów. Jest ich jednak bardzo wielu, czym więc powinniśmy się kierować w wyborze tego odpowiedniego?

Odpowiedni specjalista

Wybrany przez nas fryzjer powinien posiadać przede wszystkim odpowiednie doświadczenie. Przekłada się ono bowiem bezpośrednio na jego umiejętności, co daje nam gwarancję, że jesteśmy w odpowiednich rękach. Warto więc przed wizytą dowiedzieć się jakie kursy ukończyła wybrana przez nas osoba. Fryzjerzy, którzy ciągle się rozwijają często wywieszają certyfikaty odpowiadające uzyskanym przez nich umiejętnościom na ścianie zakładu fryzjerskiego. Powinniśmy również pamiętać o tym, że najlepszym wyznacznikiem umiejętności danej osoby są opinie jego klientów. Warto więc popytać wśród znajomych z czyich usług korzystają lub poszukać informacji na internecie o konkretnym fryzjerze. Dzięki temu będziemy wiedzieli czy dana osoba sprosta naszym wymaganiom i stworzy taką fryzurę o jakiej marzymy, odpowiednio dbając przy tym o stan włosów. Przy zapoznawaniu się z opiniami warto zwrócić szczególną uwagę na to czy klienci nie mieli negatywnych wrażeń dotyczących komunikacji z fryzjerem. Profesjonalista powinien mieć na uwadze zaspokojenie oczekiwań klienta, a w przypadku jeśli stan włosów na to nie pozwala, powinien poinformować go o tym i zaproponować inne rozwiązanie. Powinniśmy przy tym pamiętać o tym, aby umawiać się zawsze do konkretnej osoby. Jest to szczególnie istotne zwłaszcza gdy zakład fryzjerski posiada kilku fryzjerów. Nie pozwalajmy w tym przypadku na losowe przekazanie nas do danej osoby, a żądajmy obsługi przez konkretnego fryzjera.

Stan salonu fryzjerskiego

Niemniej istotne od wybrania odpowiedniego fryzjera jest ocenienie całego zakładu fryzjerskiego. Bez względu bowiem na umiejętności osób pracujących, salon pozostający w złym stanie nie jest dobrym znakiem. Warto więc zwrócić szczególną uwagę na czystość w wybranym salonie. Należy więc zaobserwować czy fryzjerzy dezynfekują urządzenia po poprzednim kliencie. Temu zabiegowi powinny być poddane przede wszystkim nożyczki oraz grzebienie. Jest to gwarancją naszego bezpieczeństwa oraz wiele mówi o tym, jak fryzjerzy traktują przychodzących do nich gości. Warto też zwrócić uwagę na to czy wykorzystywane w zakładzie fryzjerskim sprzęty są dobrej jakości. O ile nie jesteśmy w stanie ocenić stanu na przykład farb do włosów, o tyle bez problemu możemy zwrócić uwagę na to czy urządzenia takie jak suszarka lub prostownica są odpowiedniej jakości. Musimy mieć na uwadze, że na przykład w przypadku prostownicy uszkodzenie jej płytek wpływa bezpośrednio na dodatkowe narażenie naszych włosów na zniszczenie. Takie urządzenie nie powinno być wykorzystywane, zwłaszcza w profesjonalnym zakładzie fryzjerskim. Warto więc przed udaniem się do konkretnego fryzjera zasięgnąć jak więcej informacji.