Popularny serwis z filmami

Internet jest już naszą codziennością: możemy tutaj poznawać nowe osoby, robić zakupy, uczyć się i pracować. Życie realne przenika się z wirtualnym a coraz więcej obowiązków i przyjemności realizujemy właśnie przy pomocy Internetu. Ogrom materiałów publikowanych codziennie w sieci poraża i nikt z nas nie jest w stanie obejrzeć czy przeczytać wszystkiego. Dlatego warto korzystać z pewnych źródeł, które umożliwiają nam selekcję i pozwalają na oglądanie tego, co jest dla nas szczególnie interesujące i wartościowe. Takim serwisem jest popularny YouTube.

Dla twórców

Założenie konta na YouTube umożliwia nam nie tylko bycie obecnym w portalu ale przede wszystkim przesyłanie filmów i tworzenie własnego, unikalnego kontentu. Jest to więc narzędzie o ogromnym zasięgu, z którego korzystają miliony osób każdego dnia. Na YouTube możemy tworzyć filmy z muzyką, prezentować własne utwory czy zdolności wokalne ale również prezentacje złożone ze zdjęć, filmów krajobrazowych własnego autorstwa i innych. Szczególnie popularne są vlogi (wideoblogi) a więc materiały wideo poświęcone określonej tematyce. Zwraca uwagę niezwykła różnorodność treści – od materiałów poruszających ważne tematy polityczne lub społeczne po relacje z zakupów, testowania sprzętu czy kosmetyków. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się również recenzje gier komputerowych, seriali i filmów. Nie można zapomnieć oczywiście o śmiesznych filmach czy zbiorach memów, które mają za zadanie zrelaksować nas po całym dniu. Na YouTube swoje kanały mają znani i lubiani – zarówno politycy, aktorzy kabaretowi czy celebryci. To portal, który łączy wielu ludzi i umożliwia im poznawanie osób o podobnych zainteresowaniach.

Film – dla widzów

Popularny serwis z filmami cieszy się uznaniem nie tylko wśród twórców ale także a może przede wszystkim wśród widzów. Co daje konto na YouTube zwykłemu użytkownikowi, który nie wrzuca własnych materiałów? Również wiele i warto wspomnieć tu o kilku ciekawych funkcjonalnościach. Przede wszystkim zakładając konto, mamy możliwość subskrypcji kanałów, które nas interesują – dzięki temu nie przegapimy żadnego nowego filmu, możemy także aktywować powiadomienia przypominające nam o nowych filmach. Na YouTube możemy również pisać komentarze, oceniać oglądane materiały a także tworzyć własne playlisty z filmami, które szczególnie nas interesują i udostępniać je innym. Warto zatem poświęcić chwilę i założyć sobie konto aby móc w pełni korzystać z tego serwisu.