Rekrutacja pracowników – na co zwrócić uwagę?

Rekrutacja pracowników jest skomplikowanym procesem HR, który wymaga posiadania odpowiedniej wiedzy i doświadczenia w tym zakresie. Jakie usługi oferuje firma rekrutująca pracowników? Jak postawić na najlepsze rozwiązanie?

Wewnętrzna rekrutacja

Rekrutacja wewnętrzna polega na analizowaniu tego, czy w naszej firmie nie znajduje się pracownik, który może zająć odpowiednie stanowisko. Dzięki temu zaoszczędzimy czas i koszty związane z pozyskiwaniem osób z zewnątrz. Awansowanie pracownika na wyższe stanowisko z pewnością zmotywuje go do działania i sprawi, że jego praca zostanie doceniona. Ten rodzaj rekrutacji może zostać skierowany do danej grupy pracowników lub do wszystkich. Składa się z kilku etapów; specyfikacji stanowiska, opublikowania ogłoszenia, weryfikacji zgłoszonych kandydatów, selekcji oraz zatrudnienia.

Zewnętrzna rekrutacja

Zewnętrzna forma rekrutacji odnosi się do selekcji i analizy danego stanowiska pracy, a także stworzenia profilu kandydata. Powinien on posiadać odpowiednie doświadczenie, wiedzę i umiejętności, które są wymagane w danej firmie. Pamiętajmy o tym, aby prawidłowo określić profil kandydata, co pozwoli na dobranie odpowiednich narzędzi rekrutacyjnych i kanałów komunikacji.

Firma rekrutująca pracowników

Rekrutacja pracowników może zostać przeprowadzona przez doświadczoną firmę specjalizującą się w tych aspektach. Działa ona na tej zasadzie, że oferuje kompleksowe przeprowadzenie procesów rekrutacyjnych na zlecenie danego klienta. W tym miejscu zatrudnione są osoby doświadczone, które bardzo dobrze znają się na swojej pracy. Specjaliści wykonać mogą w zasadzie cały proces rekrutacyjny. Na początku przystępują do przygotowania ogłoszenia, następnie dokonują selekcji dokumentów aplikacyjnych i przystępują do rozmów z kandydatami. Proces ten zostaje zakończony wtedy, gdy znaleziona zostanie dana osoba posiadająca wymagane kwalifikacje. Polecamy firmę integra-rekrutacje.pl

Zalety takiego rozwiązania

Skorzystanie z pomocy firm rekrutujących pracowników z pewnością przyczyni się do zaoszczędzenia czasu i kosztów potrzebnych na znalezienie pracownika. Okazuje się, że wiele firm tego typu oferuje gwarancje na swoje usługi – jeśli osoba zrekrutowana odejdzie z pracy po kilku tygodniach, przystępuje się do kolejnej rekrutacji, nie ponosząc dodatkowych kosztów. Stworzenie zgranego zespołu nie jest łatwe, zwłaszcza w dużych firmach. Rekruterzy także biorą pod uwagę ten aspekt, starając się dobrać pracowników do danego profilu działalności i kultury organizacyjnej.

Firmy rekrutacyjne coraz częściej wspierają mobilność pracowników, korzystając z danych narzędzi i programów, które mają za zadanie wspierać kandydatów w trakcie poszukiwania zatrudnienia. Nic więc dziwnego, ze pracodawcy chętnie decydują się na takie rozwiązanie i korzystają ze specjalistycznych porad.

Planowanie rekrutacji krok po kroku

Rekruterzy, zatrudnieni w firmach zajmujących się poszukiwaniem pracowników, mają za zadanie zrozumieć potrzeby klienta i sprawnie zaplanować rekrutację. Z tymi aspektami wiąże się także zrozumienie oczekiwań osób, które aplikują na dane stanowisko. Połączenie obu tych kwestii pozwala zbudować zaufanie pomiędzy zlecającym i wykonawcą. Niezbędne jest również poznanie celów oraz wartości, jakimi kieruje się firma, co pozwoli dobrać skuteczne metody pozyskiwania kandydatów na określone stanowisko.

Innowacyjne metody

Firma rekrutująca pracowników korzysta zazwyczaj z wielu innowacyjnych metod i programów, które wspierają wykonanie zadania. Jedną z popularniejszych form jest przykładowo Assesment Centre – polega na obserwowaniu kandydatów podczas wykonywania danych zadań. Innym znanym narzędziem jest też Employer Branding, który jest programem wspomagającym proces budowania wizerunku atrakcyjnego pracodawcy. Jeśli chodzi o bardziej skomplikowane i trudniejsze nabory na kierownicze stanowiska, korzysta się na przykład z Executive Search. Jego celem jest dotarcie do danych kandydatów poprzez poszukiwania bezpośrednie.

Rekrutacja pracowników może zostać przeprowadzona samodzielnie przez kierowników lub zlecona wyspecjalizowanym firmom. Jest to niełatwy proces poszukiwania kandydatów na określone stanowisko.