Słów kilka o łódkach z laminatu

Rozpoczynając przygodę z żeglarstwem i decydując się na zakup całości sprzętu, musimy dokładnie rozważyć zakup łodzi. Wiele osób po zapoznaniu się z rynkiem stawia na zakup niewielkiej łódki, która zapewni im jednak komfort na wodzie. Wówczas bardzo dobrym wyborem stają się niewielkie łódki z laminatu, które zmieszczą się nawet w dość okrojonym budżecie a także są łatwe w konserwacji. Prosta budowa i praktyczne tworzywo pozwolą nam cieszyć się każdą przygodą przez wiele sezonów.

Problematyczna zima

Z racji tego, że laminat jest tworzywem sztucznym i do tego higroskopijnym w trakcie mroźnych zim może ulec zniszczeniu. Woda wnikająca do struktury łodzi w trakcie zamarzania niestety trwałe go uszkadza. Z tego też powodu jeśli chcemy się cieszyć naszą łódką przez wiele sezonów specjaliści zalecają ją osuszyć na okres zimowy. Warto pomyśleć o tym już wczesna jesienią, by mieć czas na wyciągnięcie jej na brzeg i osuszanie. Oczywiście jest to także doskonały czas na dokładne oczyszczenie i staranną konserwację naszej łódki. Po aktywnie spędzonym sezonie może ona wymagać kilku zabiegów pielęgnacyjnych. Ale w końcu dla prawdziwego pasjonata to istna frajda. Warto jednak od czasu do czasu przeprowadzić odpowiednie prace, by nasza łódź wyglądała jak nowa.
Warto jednak pamiętać, że opinie na temat sposobu zimowanie łódki wykonanej z laminatu są jak zawsze podzielone. Każdy posiadacz tego typu sprzętu oczywiście ma z czasem już wypracowane metody.
Decydując się na zakup łodzi wykonanej z laminatu zawsze musimy pamiętać o cechach charakterystycznych materiału, z którego została ona wykonana. Pozwoli nam to przy stosowaniu odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych i środkach czystości zachować piękny wygląd i pełną funkcjonalność naszej łodzi na wiele lat. Dzięki temu naszą łódką pozwoli nam na nie jedna, pasjonująca wyprawę, która po latach nadal będzie nam zabierać dach w piersi.
Gdy tylko rozpocznie się sezon będziemy mogli znowu wypłynąć na pełne przygód wody, te małe i te duże..